Na co funguje?

Působí proti příznakům PMS jako jsou změny nálad, nárůst hmotnosti nebo bolesti hlavy či prsou. Přináší harmonii každé ženě během menstruačního cyklu.

Síla přírodních extraktů

Produkt využívá sílu vědecky prověřených přírodních rostlinných extraktů. Dodává tělu rostlinné fytoestrogeny s účinky podobnými ženským estrogenům. Bezpečné a nehormonální složení.

Vyrovnání hormonální hladiny

Vyrovnává hormonální výkyvy během menstruačního cyklu. Právě tyto výkyvy jsou zodpovědné za příznaky související s PMS. Často k nim dochází např. po vysazení hormonální antikoncepce.

Užívání

Užívá se pouze v období od 17.dne menstruačního cyklu po 3.den menstruace. Tedy v období největších hormonálních výkyvů. Doporučujeme užívat 2 kapsle denně, nejlépe 1 kapsli ráno a 1 kapsli večer, vždy bezprostředně před jídlem.

Přípravek Cyklus komfort je určen pro všechny ženy, které zažívají nepříjemné projevy spojené s menstruací. Tyto projevy bývají označovány jako premenstruační syndrom (PMS).

Produkt je výjimečný svým složením s obsahem extraktu z Chasteberry (Vitex agnus-castus), který pomáhá udržovat dobrý komfort před a během menstruačního cyklu. Dalšími účinnými složkami jsou extrakt z Wild Yam, Brutnáku lékařského a sojové isoflavony. Všechny tyto látky jsou bohatým zdrojem přírodních fytoestrogenů, látek, které dokáží vyrovnávat hormonální nerovnováhu během menstruačního cyklu.

Obsažené vitamíny B a magnesium přispívají k regulaci hormonální aktivity, k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Složení přípravku Cyklus komfort bylo vyvinuto a ověřeno v USA na základě poznatků nejnovějších vědeckých studií. Jedná se o přírodní a nehormonální složení produktu, který je zaměřen přímo na ženské problémy spojené s hormonálními výkyvy během menstruačního cyklu.

Užívání se doporučuje zejména ženám, které nemůžou nebo nechtějí užívat hormonální antikoncepci, případně v období po jejím vysazení.

1. Vitex agnus castus pro premenstruační syndrom a premenstruační dysforickou poruchu: systematický přehled.

Vitex agnus castus for premenstrual syndrome and premenstrual dysphoric disorder: a systematic review.

Cerqueira ROFrey BNLeclerc EBrietzke E. Dec 2017

Byly testovány tři různé přípravky z V. agnus castus (VAC) a mezi studiemi byla významná variabilita měření výsledků léčby. Nicméně všech osm zkoumaných studií bylo pozitivních pro VAC při léčbě PMS nebo PMDD a VAC byl celkově dobře tolerován.

2. Systematický přehled premenstruačních, postmenstruačních a neplodných poruch Vitexu AgnusCastus

Systematic Review of Premenstrual, Postmenstrual and Infertility Disorders of Vitex AgnusCastus.

Rafieian-Kopaei MMovahedi M. Jan 2017

Bylo prokázáno, že přípravek Vitex agnus-castus přispívá k léčbě premenstruačního syndromu (PMS). Navíc výsledek této studie ukázal, že tato cenná rostlina je užitečná při zmírnění bolesti způsobené postmenstruační chorobou. Dále bylo zjištěno, že přípravek Vitex agnus-castus je přínosem při poruchách neplodnosti.

3. Léčba premenstruačního syndromu s přípravky Vitex agnus castus: systematický přehled a metaanalýza

The treatment of premenstrual syndrome with preparations of Vitex agnus castus: a systematic review and meta-analysis.

Verkaik SKamperman AMvan Westrhenen RSchulte PFJ. Aug 2017

Bylo nalezeno 17 randomizovaných kontrolovaných studií s Vitex agnus castus při léčbě premenstruačního syndromu. Čtrnáct z nich může být zahrnuto do kvantitativní analýzy. Třináct ze 14 studií s placebem, doplňky stravy nebo rostlinnými přípravky jako kontrola zaznamenalo pozitivní účinky přípravku Vitex agnus castus na symptomy celkového premenstruačního syndromu.

4. Bioassay – řízené hodnocení Dioscorea villosa – akutní a subchronická toxicita a protizánětlivý přístup

Bioassay-guided evaluation of Dioscorea villosa – an acute and subchronic toxicity, antinociceptive and anti-inflammatory approach

Moreira C, Lima E, Lima AK, Dória Melo MG, and et al. Jul 2013

Dioscorea villosa (Wild Yam) má antinociceptivní (proti bolestivým podnětům) a protizánětlivé vlastnosti. Nebyla zřejmá žádná akutní nebo subchronická toxicita, pokud byl bylinný extrakt podáván perorálně. Tyto výsledky podporují folklórní použití rostliny k léčbě různých zánětlivých onemocnění.

5. Vliv konzumace sójových isoflavonů na behaviorální, somatické a afektivní symptomy u žen s premenstruačním syndromem.

Effect of consumption of soy isoflavones on behavioural, somatic and affective symptoms in women with premenstrual syndrome.

Bryant M, Cassidy A, Hill C, Powell J, Talbot D, Dye L. May 2005

Tato studie ukázala, že sojová bílkovina obsahující sojové isoflavony může mít potenciál ke snížení specifických premenstruačních příznaků prostřednictvím neklasických akcí.

Chasteberry (Drmek obecný) plod extrakt:

Vitex agnus castus je latinský název pro drmek obecný, lidově mnišský pepř. Drmek obecný je až 6 m vysoký, málo rozvětvený keř nebo strom. Má opadavé, vstřícné listy, složené z 5 – 7 lístků až 10 cm dlouhých, vespod bíle plstnatých, které po odumření černají.                                                                                                                

 • Již v antice byly známy účinky rostliny na ženské obtíže.
 • V těle působí podobně jako některé ženské hormony.
 • Příznivě pomůže při bolestivé menstruaci a upraví menstruační cyklus.
 • Používání Chasteberry pomůže při problémové menstruaci (bolestivá menstruace, nepravidelná menstruace, krvácení z dělohy a nadměrné krvácení při menstruaci).

Wild Yam

Exotická rostlina obsahující velmi zajímavé látky, které nám mohou pomoci při řadě zdravotních problémů, pochází původně z oblasti střední a jižní Ameriky.

 • Hlavní oblast použití jsou ženské hormonální problémy.
 • Obsahuje fytoestrogeny, látky působící podobně jako klasické ženské hormony.
 • Pomáhá dosáhnout rovnováhy mezi ženskými hormony jako progesteron a estrogen, optimalizuje hormonální systém.
 • Pomáhá ženám před klimakteriem, které trpí silnou či nepravidelnou menstruací.
 • Obsahuje látky, jež dokáží zvýšit citlivost ženských pohlavních orgánů, může působit i jako částečné afrodisiakum.

Sojové isoflavony

 • Sója obsahuje velký počet izoflavonů (fytoestrogenů), které pomáhají vyrovnávat produkci hormonů a snižují příznaky PMS.

Brutnák lékařský

 • Vysoký obsah nenasycených mastných kyselin pro zmírnění příznaků PMS (vyrovnává hladiny estrogenu).
 • Úprava kolísavého vzestupu prolaktinu

Vitamíny B6, B9, B12, D3, Hořčík, Vápník, Zinek

 • Vitamín B6 napomáhá metabolizmu bílkovin a sacharidů na energii, což pomáhá snížit únavu spojenou s PMS. Vitamin B-6 může také stimulovat produkci serotoninu, neurotransmiterní chemikálie zvyšující náladu a melotonin, který může pomoci regulovat spánek. To může snížit úzkost a poruchy spánku související s PMS.
 • Vitamín B12 může pomáhat předcházet anémii před menstruací a během ní. Vitamin B-12 také pomáhá při výrobě myelinu, látky, která pokrývá nervové zakončení, aby zabránila poškození způsobenému toxiny v krevním řečišti. To může pomoci předejít úzkosti a poruchám spánku spojeným s PMS.
 • Kyselina listová (vitamin B9) se doporučuje při změnách nálad, depresích a úzkosti. Pomáhá také stimulovat průtok krve a je důležitá při léčbě migrénových bolestí hlavy, které se často vyskytují s PMS.
 • Hladiny vápníku a vitaminu D kolísají během menstruačního cyklu. Suplementace vitamínem D snižuje intenzitu poruch nálady spojených s PMS.
 • Doplňování hořčíku snižuje příznaky PMS, jako jsou změny nálady, podrážděnost, deprese, úzkost, nadýmání, zadržování tekutin, citlivost prsou, chuť k jídlu, bolesti hlavy a špatný spánek, které postihují cca.75 procent žen. Zinek zmírňuje stres a výkyvy nálad.

Menstruační cyklus je složitý koloběh, během kterého žena prochází různými fázemi podle toho, jaká je zrovna hladina hormonů v jejím těle. V období po menstruaci se žena cítí dobře a srší dobrou náladou. Jakmile začne dozrávat vajíčko a objevuje se ovulace (cca 10. – 12. den od prvního dne menstruace), v ženě se začíná zvyšovat chuť počít dítě a posiluje se tak pocit dobré nálady. Asi od 17. dne tohoto cyklu nastupují projevy spojené s blížící se menstruací, jako jsou zvětšené poprsí a bolesti prsou, nechuť na sex, špatná nálada. Čím blíže je menstruace, tím více se žena cítí hůř.

V období 10 – 7 dní před menstruací se může objevit premenstruační syndrom (PMS). Vzniká díky velkým hormonálním výkyvům, které doprovázejí celý menstruační cyklus.  Projevy PMS mohou být různé, například změny nálad, pocity úzkosti, bolesti hlavy či břicha, zvýšená chuť na jídlo a přibývání na váze aj. Abyste nemusely užívat antikoncepci nebo různé prášky proti bolesti, vyvinuli jsme pro vás naši novinku Cyklus komfort. Doporučuje se užívat od 17. dne menstruačního cyklu do 3. dne menstruace tak, jak je kapslemi znázorněno na obrázku.

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně. Možno užívat najednou nebo 1 kapsli ráno a 1 kapsli večer. Užívejte bezprostředně po jídle. Užívá se od 17. dne menstruačního cyklu do 3. dne menstruace.

Denní dávka obsahuje:hmot./2 kps.% DRHP
Sojové isoflavony250,0 mg
Chasteberry extrakt100,0 mg
Wild Yam100,0 mg
Hořčík100,0 mg27
Vápník50,0 mg6,25
Brutnák lékařský50,0 mg
Vitamín B650,0 mg3573
Zinek10,0 mg100
Bioperine5,0 mg
Vitamín D3200.00 IU100
Kyselina listová400,0 µg200
Vitamín B12100,0 µg2000
Menstruace

Menstruace

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu. Termíny ,,menstruace“ a ,,menses“ pocházejí z latinského mensis (měsíc), které souvisí s řeckým mene (Měsíc). Menstruace je normální součástí života každé zdravé ženy. První menstruace většinou přichází okolo 12 let, ale může nastoupit kdykoliv mezi 8 a 16 lety. Poslední perioda se obvykle vyskytuje ve věku 45 – 55 let. V průběhu menstruačního cyklu se v těle vyvine 1 vajíčko (příležitostně 2 a více), které se uvolní v průběhu ovulace. Pro menstruaci je důležitá i výstelka dělohy. Pokud nedojde k oplození vajíčka, začíná proces zbavování se výstelky, který se nazývá menstruace. Ta se navenek projevuje formou krve a výstelky, které odcházejí z těla vaginou ven.  Průměrná doba menstruačního cyklu je 28 dní. Z čehož obvykle 3 – 5 dní (avšak za normální se považuje i délka 2 – 7 dní) trvá menstruace.

Premenstruační syndrom

Premenstruační syndrom

Premenstruační syndrom (zkráceně PMS) je souhrn fyzických, psychologických a emocionálních symptomů tykajících se ženského menstruačního cyklu. V dospělosti se u žen mohou tyto symptomy zhoršit natolik, že jim znepříjemňují život. Tyto symptomy jsou předvídatelné a obvykle se vyskytují během 14 dnů před menstruací. Jakmile začne krvácení, symptomy zmizí. Mezi hlavní příznaky premenstruačního syndromu (PMS) patří: nesoustředěnost, únava, tlak v podbříšku a křeče, úzkost, přecitlivělost, návaly pláče, negativní emoce, psychické vypětí, podrážděnost, náladovost, zlost a vztek, změna sexuální touhy, bolesti hlavy a kloubů, svalové křeče, zvětšení a zvýšená citlivost prsou, bolestivé bradavky, zvýšená chuť k jídlu (především na sladké), nadměrná žízeň, otoky kotníků a prstů a zvýšená potřeba spánku.
U PMS není jednoznačně určena příčina, proto nejde stanovit přesnou léčbu. Doporučuje se dělat spíše více opatření, která slouží k prevenci a ke zmírnění či léčbě konkrétních symptomů. Jako preventivní opatření se doporučuje vyvážená strava zaměřená na dostatek zeleniny a ovoce, tekutin s omezení soli, cukrů, alkoholu, kofeinu a nikotinu. Součástí stravy by měl být dostatek kvalitních bílkovin, vitamin B6, E a zvýšený příjem vápníku. Při velmi silných projevech mnohdy lékař nasadí hormonální léčbu v podobě antikoncepce. Ve zmírnění nebo odstranění projevů premenstruačního syndromu vám také pomůže produkt Cyklus Komfort, který je čistě přírodní a je složen z extraktů a minerálů potřebných pro maximální komfort před menstruačním cyklem.

Nejčastější dotazy

Je Cyklus komfort nehormonální přípravek?

Ano, Cyklus komfort je nehormonální přípravek. Jeho síla se skrývá ve 100 % přírodním složení, které obsahuje Chasteberry extrakt, Wild Yam, Sojové isoflavony, Brutnák lékařský a dále pak vitamíny a minerály jako jsou Vitamín B6, vitamín B12, vitamín D3, zinek, hořčík, kyselina listová, vápník a Bioperine.

Jak mám přípravek Cyklus komfort užívat?

Užívají se 2 kapsle denně. Možno užívat najednou nebo 1 kapsli ráno a 1 kapsli večer. Užívejte bezprostředně po jídle. Užívá se od 17. dne menstruačního cyklu do 3. dne menstruace.

Jak Cyklus komfort funguje?

Cyklus komfort, který je založen zcela na přírodním složení nejen zajistí, aby každá žena měla před i v průběhu menstruace úsměv na tváři, ale také:

 • Příznivě pomůže při bolestivé menstruaci a upraví menstruační cyklus,
 • Je výborný pomocník při problémové menstruaci – nepravidelná menstruace, krvácení z dělohy a nadměrné krvácení při menstruaci,
 • Ovlivňuje aktivitu ženských hormonů, zejména prolaktinu a progesteronu v závislosti na hormonálních výkyvech ženy v rámci menstruačního cyklu. Snižuje hladinu nežádoucího progesteronu.

Kdo nemůže užívat Cyklus komfort?

Přípravek Cyklus komfort není vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Výhody produktu Cyklus komfort:

 • Přírodní složení – lze tak řešit premenstruační syndrom (PMS) bez hormonů
 • Vyvinuto speciálně pro ženy trpící nepříjemnými příznaky PMS
 • Vyvinuto v USA
 • Účinky potvrzeny studiemi

Na co funguje?

Působí proti příznakům PMS jako jsou změny nálad, nárůst hmotnosti nebo bolesti hlavy či prsou. Přináší harmonii každé ženě během menstruačního cyklu.

Síla přírodních extraktů

Produkt využívá sílu vědecky prověřených přírodních rostlinných extraktů. Dodává tělu rostlinné fytoestrogeny s účinky podobnými ženským estrogenům. Bezpečné a nehormonální složení.

Vyrovnání hormonální hladiny

Vyrovnává hormonální výkyvy během menstruačního cyklu. Právě tyto výkyvy jsou zodpovědné za příznaky související s PMS. Často k nim dochází např. po vysazení hormonální antikoncepce.

Užívání

Užívá se pouze v období od 17.dne menstruačního cyklu po 3.den menstruace. Tedy v období největších hormonálních výkyvů. Doporučujeme užívat 2 kapsle denně, nejlépe 1 kapsli ráno a 1 kapsli večer, vždy bezprostředně před jídlem.